میزبان آنلاین پشتیبان مطمئن ...

تفاوت داکر و کوبرنتیز

تفاوت داکر و کوبرنتیز

داکر و کوبرنتیز دو تکنولوژی مهم و پرکاربرد در حوزه رایانش ابری هستند که هر دو با کانتینرها سر‌و‌کار دارند. کانتینرها واحدهای نرم‌افزاری هستند که شامل همه چیز مورد نیاز برای اجرای یک برنامه هستند، از جمله کدها، کتابخانه‌ها، پیکربندی‌ها و وابستگی‌ها. کانتینرها باعث می‌شوند که برنامه‌ها به‌صورت قابل حمل، سبک و مقیاس‌پذیر باشند.

داکر چیست؟

داکر چیست؟ داکر یک پلتفرم باز است که به شما اجازه می‌دهد کانتینرهای نرم‌افزاری را بسازید، اجرا کنید، به اشتراک بگذارید و مدیریت کنید. داکر به شما کمک می‌کند که با استفاده از یک سیستم عامل مشترک (kernel)، چندین کانتینر را روی یک نود (گره) اجرا کنید. داکر به شما امکان می‌دهد که بسته‌بندی و توزیع برنامه‌های خود را به‌صورت استاندارد و یکسان انجام دهید.

کوبرنتیز چیست؟

کوبرنتیز یک سیستم باز است که به شما اجازه می‌دهد کانتینرهای نرم‌افزاری را در چندین نود (گره)، به‌صورت خودکار و همگام سازید، مقیاس بندید، تعادل بار را تنظیم کنید و خطایابی کنید. کوبرنتیز به شما کمک می‌کند که با استفاده از چندین سطح انتزاع، محاسبات، ذخیره سازی و شبکه را در چارچوب یک کلاستر (cluster) مدیریت کنید. کوبرنتیز به شما امکان می‌دهد که استقرار و عملکرد برنامه‌های خود را به‌صورت پویا و قابل تطبیق تغییر دهید.

مزایا و معایب داکر و کوبرنتیز

داکر و کوبرنتیز هر دو مزایای زیادی برای توسعه، استقرار و اجرای برنامه‌های کانتینری دارند. اما همچنین چالش‌ها و محدودیت‌هایی نیز با آن‌ها همراه هستند. در این بخش به برخی از مزایا و معایب هر یک از این تکنولوژی‌ها خواهیم پرداخت.

مزایای داکر

  • داکر به شما امکان می‌دهد که برنامه‌های خود را به‌صورت قابل حمل، سبک و مقیاس‌پذیر بسته‌بندی و توزیع کنید.
  • داکر به شما اجازه می‌دهد که از یک سطح انتزاع استفاده کنید تا نگران جزئیات پیاده‌سازی سطح پایین نباشید.
  • داکر به شما کمک می‌کند که با استفاده از یک سیستم عامل مشترک، منابع سخت‌افزاری را بهینه و بهتر استفاده کنید.
  • داکر به شما امکان می‌دهد که با استفاده از رجیستری‌های عمومی یا خصوصی، برنامه‌های خود را به راحتی به اشتراک بگذارید و در دسترس قرار دهید.
  • داکر به شما اجازه می‌دهد که با استفاده از فایل Dockerfile، پروسه ساخت و استقرار برنامه‌های خود را خودکار و قابل تکرار کنید.

معایب داکر

  • داکر هنوز چالش‌های امنیتی را با خود دارد. برخی از آسیب‌پذیری‌های سطح پایین، مانند Dirty COW، ممکن است تأثیر منفی بر روی کانتینرهای داکر داشته باشند.
  • داکر هنوز نسخات پایدار و قابل اطمینان خود را ندارد. بسیاری از قابلیت‌های جدید، هنوز در حال تست و توسعه هستند و ممکن است باگ یا ناسازگاری داشته باشند.
  • داکر به تنهایی نمی‌تواند نظارت، مقیاس‌بندی، تعادل بار و خطایابی کانتینرهای خود را به خوبی انجام دهد.

بیشتر بخوانید: مزایای داکر نسبت به ماشین مجازی

مزایای کوبرنتیز

معایب کوبرنتیز

  • کوبرنتیز چالش‌های پیچیدگی و گستردگی را با خود دارد. برای استفاده از کوبرنتیز، نیاز به یادگیری و فهمیدن مفاهیم، اجزاء، فرآیندها و قابلیت‌های زیاد و جدید دارید.
  • کوبرنتیز هنوز چالش‌های امنیتی را با خود دارد. برخی از آسیب‌پذیری‌های سطح پایین، مانند Heartbleed، Shellshock و RunC، ممکن است تأثیر منفی بر روی کانتینرهای کوبرن داشته باشند.

بررسی مزایا و معایب داکر و کوبرنتیز

 

[تعداد رای: 2 میانگین امتیاز: 5]

به خانواده ۴۰۰۰ نفری میزبان آنلاین بپیوندید

پشتیبانی قوی و گسترده متخصصان میزبان آنلاین در شبانه روز ، عملکرد فوق العاده سریع سرویس های ارائه شده از دلایلی هستند که کاربران ما میزبان آنلاین را توصیه میکنند

+۲۸۰۰۰

سرویس ارائه شده

۲۱۰

محصول قابل ارائه

+۱۴

دیتاسنتر فعال

+۴۰۰۰

کاربر
دیتاسنتر Hetzner - Ashburn
دیتاسنتر Hetzner - Hillsboro
دیتاسنتر Contabo - Berlin
دیتاسنتر M247 - London
دیتاسنتر Hetzner - Falkenstein
دیتاسنتر Hetzner - Nuremberg
دیتاسنتر DDoS-Guard
دیتاسنتر رسپینا
دیتاسنتر آسیاتک
دیتاسنتر ComNet
دیتاسنتر میزبان آنلاین
۰۲۱۹۱۰۷۰۱۷۵